WITAMY W PAPROCKICH LABIRYNTACH
Frenetycy w Paprotach!

W połowie sierpnia, , korzystając z  naszego zaproszenia, pojawiła się kilkuosobowa grupa artystów należących do Niezależnej Akademii Frenetyków.

Formacja ta powstała 2 lata temu z inicjatywy trojga studentów (Dawida Kędzierskiego, Magdy Sięki, Anny Kardasz) wydziału artystycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego. Obecnie należą do niej studenci i absolwenci uczelni artystycznych z Rzeszowa, Krakowa, Lublina, Presova, Lwowa. Maja oni w swoim dorobku kilka wystaw zbiorowych m.in. w Filharmonii Rzeszowskiej, czy na dachu rzeszowskiego akademika.

Mottem grupy, tak w sztuce, jak i w życiu, jest stwierdzenie, że na sztukę nie ma recept, bo w niej liczy się instynkt ? wewnętrzny głos artysty.

W ramach działalności grupy, by podkreślić, że sztuka nie zamyka się jedynie w murach artystycznej pracowni, organizowane są również plenerowe wyjazdy w niekonwencjonalne miejsca jak np. Dom Starców w Lubomierzu, czy zamek w Krasiczynie.

W Paprotach, młodzi twórcy, malują oraz rzeźbią w drewnie, nadając wiosce tematycznej artystyczny charakter. Magiczny klimat tego miejsca tak bardzo ich zainspirował, że w przyszłości planowane są tu cykliczne spotkania plenerowe. Frenetycy  będą w Paprotach do 23.08.09r

Więcej informacji o Frenetykach można znaleźć na stronie www.naf.art.pl

notatka: Iwona Rybicka

Webmaster: Marcin Sadowski